avatar

Avon Temsilcisi Olmak

Avon Hakkında

Avon, 1886 yılında Amerika’da kurulmuş olup doğrudan satış yöntemiyle büyümektedir. Herhangi bir mağazaya sahip olmadan yalnızca gönüllü temsilcilerileriyle ilerlemeye devam etmektedir. Bu süreç de, temsilcilerin elindeki kataloglarla gerçekleşmektedir. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de temsilcilere kazanç sağlamaktadır. Avon kendini, “kadınların kadınlar için çalıştığı şirket” olarak tanımlamıştır. Avon kadınların yanında durmasıyla birlikte dünyanın her yerinden milyonlarca kadına daha iyi bir hayat olanağı kazandırmaktır. Şirketin vizyonu ise; “Dünya kadınlarının kişisel gereksinimlerini, ürün ihtiyaçlarını ve hizmet beklentilerini en iyi anlayan ve karşılayan şirket olmaktır.”

Avon Temsilcisi Olmak

Türkiye’de Avon temsilcisi olmak istiyorsanız, 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterlidir. Eğer 18 yaşın üstündeyseniz, “Avon Temsilci Başvuru Formu”nu doldurarak üye olabilirsiniz ve bunun için herhangi bir ücret ödemek zorunda da değilsiniz. Kayıt ücreti veya sipariş ücreti gibi sıkıntılarla karşılaşmadan kolaylıkla üye olabilir ve dilediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

   Başvuru formunu doldurmak ön kayıt olarak geçerli olur. Daha sonra Avon yetkilisi sizi arayıp kesin başvurunuz gerçekleştirilecektir. 18 yaşından küçükseniz de hala bir şansınız var! Ailenizden büyük birinin adına da temsilci olabilirsiniz. Yaşınız 18 olduğundaysa kendi üzerinize alabilirsiniz. Bir diğer şart ise, Türkiye sınırları içerisinde yaşıyor olmanızdır. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi bir zorunluluğu yoktur, yabancı uyruklu da olabilirsiniz. Tüm konular da temsilcilerin yanında duran Avon, kişileri hiçbir şekilde kısıtlamadan birçok fırsat sunmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi, Avontemsilcilği tamamen ücretsizdir. Üyeliğiniz tamamlandıktan sonra yine ücretsiz olarak kataloğunuz adresinize temsil edilir. Temsilcilerin satış zorunluluğu yoktur. İstedikleri zaman, istedikleri kadar ürünü sipariş verebilme olanağı da sunmaktadır. Ancak eğer 3 ay boyunca hiç sipariş vermezseniz, o zaman kaydınız otomatik olarak silinir.

   Temsilci olmak isteyen arkadaşlardan Ad, Soyad, Doğum tarihi, Telefon numarası, Adres ve TC kimlik numarası istenmektedir. Avon’untemsilcilerden TC kimlik numarası istemesinin nedeni, satın almak istenilen ürünlere herhangi bir ödeme yapmadan ulaşabilmektir. Ödemeler, 15 gün içinde  istenilen ödeme yöntemiyle temsilci tarafından yapılmaktadır. Eğer 15 gün içinde ödemeler yapılmazsa, geçen her gün için gecikme faizi uygulanmaktadır. 3,5 ay içerisinde ödeme yapılmaması halinde ödemesini alabilmek için yasal hakkını kullanmaktadır.

Avon’dan Para Kazanmak

Avon kazanç sisteminde temsilcilik ile başlayıp satış lideri, uzman lider, bronz lider, gümüş lider, altın lider, platin lider, direktör, kıdemli direktör, grup direktörü, koordinatör, kıdemli koordinatör ve grup koordinatörü pozisyonlarına gelirseniz ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Ayrıca prim ve hediyeler de beraberinde gelmektedir.

Avon kataloğundan yapılan her satıştan %25 ve %33 arasında kar elde edilmektedir. Bu, yeterince tatmin edici bir orandır. Hedeflerinizi yüksek tutmak, daha fazla para kazanmak için iyi bir başlangıç olacaktır. İlk olarak çevrenizdeki insanlara, akrabalara, arkadaşlara satış yaparak başlanabilir. Yanınızda her an kataloğunuzu da götürerek müşterilerinizi artırabilirsiniz. İnsanlar kampanyaları sever. Bu nedenle, kampanyalardan bahsederek kişilerin dikkatini daha çok çekebilirsiniz.

  İkinci bir yöntem ise, blog yazarak para kazanmaktır. Bu hem keyifli bir yoldur, hem de iyi bir gelir sağlayabilir. Bunun için Wordpress, Wix gibi platformlardan bir blog sitesi kurarak işe başlayabilirsiniz. Diğer bir yöntem de Sosyal Medya Satışlarıyla para kazanmaktır. Kampanya ve indirim fırsatlarından bahsederek, sosyal medya üzzerinden daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

  Zamanla ve azimle sürekli müşterileriniz olacaktır. Müşterilere değer vermek, değer görmektir. Onlara indirim fırsatları sunarak, hediyeler göndererek ve kampanyalarla gönüllerini kazanın. İyi iletişim kurmak, müşterilerinizin devamlı sizden alışveriş yapmasını sağlayacaktır.

   Satış lideri olarak ekibinizi kurabilir, katalog dışında temsilci kazandırarak da daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Kısacası, hiçbir maddi desteğiniz olmadan, sadece form doldurup Avon temsilcisi olarak gelir elde etmeniz ve bu geliri zamanla artırmanız, kendi işinizi kurmanız mümkün.

Avon Temsilcisi Olmanın Avantajları

Avon temsilcisi olmak, herhangi bir yatırım yapmadan tek bir formla başlayabilecek bir yolculuk ve bu yolculukta kendi emeklerinizle basamakları birer birer çıkıp, çok iyi gelirler elde etmek de mümkün. Tek yapmanız gereken, inanmak ve çabalamak..

  Temsilcilik yolculuğunda, herhangi bir zorunluluk olmadan satışlarınızı dilediğiniz kişiye dilediğiniz miktarda yapabilme özgürlüğüne sahip olursunuz. Ve hayallerinize ulaşmak için merdivenleri kolaylıkla çıkmaya başlarsınız. Sevdiklerinize daha çok zaman ayırabilir ve sadece 1 saat çalışarak bile gelir elde edebilirsiniz. Gezerken, akraba ziyaretindeyken, bilgisayar başında otururken, sosyal medyada gezinirken bile para kazanma fırsatı yakalarsınız. 9-6 çalışmadan, ekonomik özgürlük kazanmaya başlarsınız. Böylelikle daha refah ve mutlu bir hayat elde edersiniz. Yüksek kaliteli ürünlerle hizmet vermeye, çevrenizdeki insanları da mutlu etmeye başlarsınız. Avon topluluğunun bir parçası olarak, kendinizi güvende hissedersiniz.Avon temsilcisi olduğunuz andan itibaren zaten kampanya para ve hediye kazanmaya başlarsınız. Fırsatlar sadece bununla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda her kampanya yaptığınız satış rakamları toplanarak yıl sonunda da binlerce TL değerinde hediye kazanabilirsiniz.

Avon temsilcisi olduğunuzda, kazanç şekliniz sadece AVON kataloğunda yer alan ürünlerin satışı şeklindedir. Yani her yıl yenilenen 13 katalog ile ürünleri satar %33’e varan gelir elde edersiniz. Satış lideri olduğunuzda ise, ürün satmak zorunda kalmazsınız. Daha çok yönetici konumunda olursunuz. Bu sistemde kazanç ise,  temsilci kaydetme şeklindedir.

Kendi Ekibinizi Kurmak

  Zamanla yapmış olduğunuz tüm temsilci kayıtları sizin ekibiniz haline gelmektedir. İşte böylelikle de siz de onların Satış Lideri olursunuz. Eğer ekibinizden birileri ileride Satış Lideri olursa ve onların ekibindeki kişilerde sizin ekibinizde sayılır. Ekibinizdeki temsilcilerin satışından da %10 prim alırsınız.

Ne kadar çok temsilci, bir o kadar para demektir. Bu nedenle Satış lideri olmak zevkli ve getirisi olan bir iş olmakla beraber, temsilciliğe göre kişiye daha çok sorumluluk getirir.  Satış lideri olmak için, sizin de öncelikle Temsilcilik basamaklarıyla işe başlamanız gerekmektedir. “avon.com.tr” sitesinden başvuru yaptıktan sonra alt kısımda yer alan “Liderler Kulübü” butonuna tıklayarak, açılan sayfanın yine alt kısmındaki “Anında Satış Lideri Ol” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Sahada yer alarak kendi müşteri potansiyelinizi gözlemleyebilir ve böylelikle hem ürün satışı hem de temsilci kaydı yapabilirsiniz. Tanıdıklarınıza yayabilirsiniz, tavsiyelerle ilerleyebilirsiniz. Yani, kendi ekibinizi kurmak için birden fazla yol vardır, yeter ki isteyin. Sosyal medyadan veya internet sitesi aracılığıyla da temsilciler bulabilmek mümkün.

Şubat Ayı Kampanyaları – Temsilci Programları

Fırsat 1-

2 katalog içeren toplam 400 TL sipariş verin, Mart ayındaki ilk siparişinizle, Viva La Vita EDP 50 ml. parfüm Hediye! (145 TL değerindedir.)

Fırsat 2-

  4 katalog içeren toplam 800 TL sipariş verin, Mart ayındaki ilk siparişinizle, English Home Emaye Kızartma Tenceresi (275 TL değerinde) + Viva La Vita EDP ya da Viva La Vita EDP + 125 Avon Para Hediye!

Yeni Temsilciler için Hediye Kazanma Zamanı

Şubat ayı ilk kampanyanız ise; Şubat ayında 1 katalog içeren 150 TL siparişinize, Incandessence Kadın EDP 30 ml hediye!

Şubat ayı 2. Kampanyanız ise, 1 Katalog içeren 200 TL siparişinize Far Away Kadın EDP 30ml. + AvonNaturePro Koparak Dökülmelere Karşı Sarımsak ve Kekikli Şampuan 500 ml. Hediye!

  Şubat ayı 3. Kampanyanız ise, 1 Katalog içeren 200 TL siparişinize AvonSegnoSuccess Erkek EDP 30 ml. + AvonNaturePro At Kestaneli ve Kırmızı Biberli Masaj Jeli 250 ml. Hediye!

Avon'a Üye Olmak İstiyorum

Aşağıdaki formu doldurarak avon temsilcimizin sizlerle iletişim geçmesini sağlayın %33'e varan kazançlarla satışa başlayın.

Size ulaşabilmemiz için telefon numaranızı kontrol ederek giriniz.
Gün/Ay/Yıl Şeklinde Giriniz. Doğum tarihiniz kayıt için gereklidir.

veya

Avon Danışmanı : 0(537) 764 1028

Avon Üyelik Avantajları Nelerdir ?

Merak Ettiğiniz Sorular

Avon üyeliği ile ilgili merak ettiğiniz soruları aşağıda yanıtlamaya çalışacağız.

İletişim Bilgileri

Selcan Ördek
Bağımsız Avon İş Ortağı
avonlakazan.com
https://www.instagram.com/selcanla_kazann_/
Avon üyelik avantajları

Kazanç Tablosu

Kendi İşinin Patronu Ol
Ek Kazanç Fırsatı Yarat
Temsilcilere Özel Fiyatlar
Güzelliği Çevrenizdekilerle Paylaşın

Avon Blog

Avon Temsilcisi Olmak
avon hakkındaavon, 1886 yılında amerika’da kurulmuş olup doğrudan satış yöntemiyle büyümektedir. herhangi bir mağazaya sahip olmadan yalnızca gönüllü temsilcilerileriyle ilerlemeye devam etmektedir. bu süreç de, temsilcilerin elindeki katalogl...
Ekleme Tarihi :
Avon kozmetik başvurusu
1886 yilindan günümüze çi̇zgi̇si̇ni̇ bozmayan marka “avon”kadınların güzellik sırlarına yıllardır öncülük eden bu markayı anlatmaya ilginç kuruluş hikayesinden başlamak doğru olacaktır. avon’un kurucusu david h. mc con...
Ekleme Tarihi :
Avon Üyeliği Bize Nasıl Avantajlar Sağlar ?
avon üyeliği bize nasıl avantajlar sağlar ?  ...
Ekleme Tarihi :
Avon Üyelik Avantajları Nelerdir ?
avonla kendi i̇şinizin patronu olun i̇ster çalışan, ister ev hanımı, ister öğrenci olun avon üyesi olarak kendi işinizin patronu olun. sağladığı esnek çalışma saatleri ve temsilcilere özel fiyatlarla satış yaparak kendinize ek kazanç fı...
Ekleme Tarihi :

Anahtar Kelimeler

Avon Üyelik
Avon Üye Ol
Avon Satış Temsilcisi
Hatay web tasarım